СЕ НАЈАВУВА СНЕГОТ ДА ВРНЕ БЕЗ ПРЕСТАН ДО УТРЕ – на овие места ако продолжи така да врне вечерва, до утре се ќе биде потрупано (ФОТО)

1 min read

Снег вечерва без престан врне на неколку планини во земјава.

Меѓу нив се и ски центрите во Маврово, Попова Шапка, Пониква, Крушево и Пелистер.

Снегот започна да врне уште од попладневните часови, додека на пониските места низ целата земја имаме дожд.

Од УХМР велат дека снегот ќе врне и во следните денови, особено истиот од вечерва ќе врне без престан до утре.

Истото важи и за дождот, а поради тоа предупредуваат за големи талог на вода кој би можел да наврне во следните неколку часа.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вечерва во 360°: Огромна дивоградба никнува кај Старата скопска чаршија

Следно

Вучиќ: „Петорката“ ми рече – прифатете го планот или соочете се со последиците

Latest from Blog