Сејдини не сакаше да му ја исплати наградата на Игор Ангелoвски за ЕВРО 2022, па моравме да одиме по судови, тврди Тортевски

1 min read

Адвокатот Александар Тортевски преку социјалните мрежи откри дека поранешниот селектор, Игор Ангеловски преку суд морал да си ја наплати премијата која требало да ја добие за настапот на Европското првенство.

„По историскиот успех на репрезентацијата и пласманот на ЕП, претседателот Сејдини прво што направи е да го избрка селекторот, а на сите членови на УО на ФФМ им додели награди од по 20.000. Патем, на Игор Ангелевски не сакаше да му ја исплати наградата, па моравме да одиме по судови“, објави Тортевски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Руската пропаганда во Украина создава „одред на бесмртни команданти“

Следно

ЏЕЗ-ОРКЕСТАРОТ ЌЕ ДОБИЕ СВОЈ ПРОСТОР ПОД ОПЕРА И БАЛЕТ, ОЧЕКУВАМ ИЗВИНУВАЊЕ ОД ДИРЕКТОРКАТА И СИНДИКАТОТ НА ФИЛХАРМОНИЈА ЗА ЛАГИТЕ, КАЖА МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА

Latest from Blog