Министерство за одбрана: Македонските војници во Словенија се во добра здравствена состојба

1 min read

рекламаОд Министерство за одбрана се огласија по повод затруените македонски војници во Словенија.

Според нив, македонските војници во Словенија се во добра здравствена состојба.

реклама

„Двајца македонски војници од контингентот упатен на испомош во Словенија во текот на вчерашниот ден по чистење на подрумски простории од последиците од поплавите, заедно со словенечките колеги, се пожалиле на мачнина од јаглерод моноксид по што превентивно се префрлени во болница за детални прегледи.

По испитувањата утврдено е дека тие се добро и во текот на утринските часови вратени се во сместувачките капацитети каде денеска ќе одмараат. Благодарност до словенечките пријатели за брзата реакција!“, велат од таму.

рекламаПретходно

Андоновски поднесе оставка од селекторското место на САД

Следно

Палестинец застрелан од израелската војска во Џенин

Latest from Blog