Марсело по само десет натпревари го напушти Олимпијакос

1 min read

Бразилецот Марсело го напушти Олимпијакос по само пет месеци. Најтрофејниот играч во историјата на Реал Мадрид, ја напушти Грција и Олимпијакос иако помина само пет месеци.

Медиумите во Грција пренесуваат дека раководството не било задоволно од неговите настапи и сметаат дека сумата која ја вложиле во него биле превисока. Марсело ќе стане слободен играч откако со клубот договори раскинување на договорот.

Со Реал Мадрид Бразилецот освои 25 трофеи од 2007 до 2022 година, додека за грчкиот гигант настапи на 10 натпревари и постигна три гола.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

И СКОПЈЕ Е МЕЃУ НИВ – ова се градовите во регионот на кои би можело да им се закани силен земјотрес! (ФОТО)

Следно

Љутков: Зад новиот “Тајмлес фестивал” стои партиски човек на СДСМ!

Latest from Blog