Љутков: Зад новиот “Тајмлес фестивал” стои партиски човек на СДСМ!

1 min read

Партиски интерес во културата! За првото издание на “Тајмлес фестивал”, организиран од Мастер Про Продукција се издвоени дури 2.204.000 денари.Ако видиме кој стои зад оваа неодамна создадена фирма ќе ја видиме Ана Стојковска Стефановска, вработена во една македонска банка. Ново лице на македонската културна сцена, во кое е препознаен врвниот национален интерес во културата, обвинува Зоран Љутков ољд ВМРО-ДПМНЕ.

Врз основа на кој критериум Комисијата ги препозна нејзините менаџерски способности?
Колку бодови се дадени за нејзините досегашни достигнувања, кога се работи за сосема непознато лице во музичките кругови, без менаџерски беграунд, продукција за која нема многу информации за претходно организиран културен настан.
Очигледно, единствената квалификација за  исполнување на сите „критеруми на Конкурсот“ е нејзината партиска припадност!!!
Бисера, Таче може да те брани колку сака, не ви проаѓа!!!
#СледуваатУштеБезбројСкандали

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Марсело по само десет натпревари го напушти Олимпијакос

Следно

Нов силен земјотрес регистриран во централниот дел на Турција

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета