И СКОПЈЕ Е МЕЃУ НИВ – ова се градовите во регионот на кои би можело да им се закани силен земјотрес! (ФОТО)

1 min read

Подрачјата во Србија најзагрозени од земјотреси се наоѓаат во зоната која започнува во Грција, а завршува во Италија, изјави за Телеграф.рс, Драган Миловановиќ, професор на Рударско-геолошкиот факултет.

Тој смета дека Србија е во зоната на оската, кога станува збор за земјотреси но оти во регионот не може да се случи земјотрес посилен од 6 степени.

На линијата за опасност според него се наоѓаат Белград, Копаоник, Краљево, Скопје, Загреб и Бања Лука.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЌУЌАТА СЕ УРНАЛА ВРЗ СИТЕ НИВ – татко и ќерка преживеаја, а неговата сопруга и син не, првата нивна средба ќе ви го распара срцето на делови (ВИДЕО)

Следно

Марсело по само десет натпревари го напушти Олимпијакос

Latest from Blog