Легендарниот Тиери Анри стана селектор во татковината

1 min read

Тиери Анри, легендарниот фудбалер на Арсенал и Барселона е именуван за нов селектор на младата француска репрезентација. Договорот е потпишан до крајот на Европското првенство до 21 година, чиј домаќин за две лета ќе биде Словачка.

Квалификациите за тоа натпреварување веќе започнаа, а првиот натпревар Франција го игра на 11 септември против Словенија во Копер. Четири дена претходно ќе ѝгостува на Данска во контролен натпревар во Нанси..

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Исчезна фудбалер на Горица: Пронајден неговиот автомобил, полицијата се сомнева дека е киднапиран

Следно

Сончево и многу топло со слаб ветер

Latest from Blog