Сончево и многу топло со слаб ветер

1 min read

рекламаСончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне особено во планинскте региони ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 39 степени. UV=8

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне во делови од котлината со услови за појава на пороен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 21, а максималната ќе достигне 38 степени.

рекламаПретходно

Легендарниот Тиери Анри стана селектор во татковината

Следно

Шумските пожари продолжуваат да беснеат низ Грција загрозувајќи ги северните предградија во Атина

Latest from Blog