(ФОТО+ВИДЕО) Силно невреме го зафати Скопје

1 min read

Според информации од социјалните мрежи, но и од дел од медиумите, како резултат на невремето во делови од градот има поплави и паднати дрвја

Силно невреме го зафати Скопје нешто пред 16 часот попладнево.

Фото: 360 степени

Невремето е проследено со пороен дожд, силен ветер и грмотевици.

Фото: 360 степени

Според информации од социјалните мрежи, но и од дел од медиумите, како резултат на невремето во делови од градот има поплави и паднати дрвја.

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) претходно денеска најави дека во попладневните и вечерните часови се очекува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На одредени места, прогнозира УХМР, процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и град. 

Нестабилно време со локален пороен дожд се очекува и утре.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Макрон ја одложи посетата на Германија поради насилните протести во Франција

Следно

Макрон ја одложи посетата на Германија поради немирите во Франција

Latest from Blog