ПСЖ не заврши со трансферите сезонава, сака да го договори играчот на Милан во зимскиот преоден рок

Францускиот ПСЖ во летниот преоден рок предизвика вистински фудбалски земјотрес со ангажирањето на Лионел Меси, Серхио Рамос и Џанлуиџи Донарума како слободни играчи, а за Ашраф Хакими плати обесштетување, сега е во

Гвардиола сакал да го избрка Пике од Барселона кога фудбалерот ја започна врската со Шакира

Капитенот на Барселона, Жерар Пике откри дека неговиот однос со Пеп Гвардиола значително се влошил кога почна да се забавува со пејачката Шакира.
Актуелниот заменик капитен на Барселона откри дека желбата на

Роналдо предупредува: И „галактикоси“ беа фаворити, па не ја освоија Лигата на шампионите

Легендарниот бразилски ас Роналдо проговори за моменталната ситуација во европскиот клупски фудбал.

ПСЖ направи страшен тим ова лето, ги донесоа Меси, Донарума, Хакими, Рамос, Мендеш, Переира и Вајналдум, и успеаја да ја задржат

Големиот проект 14 затворени пливачки базени сега е реалност

Денеска во Агенцијата за млади и спорт директорот Наумче Мојсовски одржа прес конференција на која најави неколку значајни капитални проекти кои се од големо значење за граѓаните, посебно за младите луѓе, спортистите

Ѓоргиев во Топ 10 поентери на Европското одбојкарско првенство

За најдобрата македонска одбојкарска репрезентација останува уште еден натпревар од групната фаза на Европското првенство во одбојка.

После четирите порази, од Финска, Холандија, Турција и Шпанија, избраниците на селекторот Душко Николиќ в среда

Светислав Пешиќ ќе ја води кошаркарската репрезентација на Србија

Светислав Пешиќ ќе биде новиот селектор на српската кошаркарска репрезентација. Србија не се пласираше на Олимписките игри во Токио, а по финалето на квалификацискиот турнир во Белград и поразот од Италија, веќе

Димитриевски: Против Исланд направив грешка, мојата цел е да не бидам совладан

Македонија против Исланд пред два дена имаше убава шанса да дојде до трите бода, на гостувањето во Рејкјавик, но на крајот домаќините го избегнаа поразот (2:2).

На споменатиот меч не делуваше на теренот

Поранешниот шеф на Ферари: Шумахер е сè подобар – се опоравува, но со последици

Жан Тод, екс прв човек на Ферари, откри нови детали за состојбата на Михаел Шумахер во интервју за новинарите.

Седумкратниот светски шампион во Формула 1 беше тешко повреден при скијање во 2013 година.

Милевски: Не мислам дека ќе се одлучува со Романија за нашето место во групата

Македонската А репрезентација се подготвува за својот шести квалификациски натпревар за пласман на СП 2022 против селекцијата на Романија кој ќе се одигра в среда (8 септември) во Скопје со почеток од

Македонија Ѓорче Петров со Крстовски и Младеновски ќе се бори за шампионската титула

Во пресрет на следните натпревари од сезоната 2021/2022, денеска Македонија Ѓорче Петров ги промовираше своите нови засилувања.

Нови „ѓорчепетровци“ се поранешните младински репрезенативци, Марио Младеновски и Марио Крстовски.

Младеновски ќе игра за нашиот прволигаш