Огномет пред хотелот во 2 наутро за „кралевите“ да не склопат око пред дуелот со Ливерпул (ВИДЕО)

1 min read

Фудбалерите на Реал Мадрид немаа пријатна ноќ во Ливерпул, каде вечерва треба да истрчаат на „Енфилд Роуд“ во првиот осминафинален мел од Лигата на шампионите.

Фановите на англискиот клуб им приредија спектакуларен огномет на „кралевите“ пред хотелот во 2 часот наутро, со цел да го разбијат нивниот сон и можеби да ги оневозможат во пресрет на фудбалската пресметка.

Ливерпул нема победа во последните шест меѓусебни дуели против Реал Мадрид и се надева дека вечерва ќе ја прекине лошата серија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

МР: 197 санкции за брзо возење

Следно

Во сообраќајна несреќа во Мексико загинаа 17 мигранти

Latest from Blog

Костадиновска-Стојчевска: Буџетот за филм ниту е скратен ниту е допрен со ребалансот – имаат доволно средства за обврските, директорот да направи планови за исплати

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, одговарајќи на новинарско прашање информираше дека утрово имала средба со филмските