Македонските фудбалерки до 17 години ќе одиграат два контролни натпревари со Црна Гора

1 min read

Македонската женска репрезентација составена од фудбалерки до 17 години, денес и в четврток ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Црна Гора.

Контролните дуели ќе бидат одиграни на тренинг центарот „Петар Милошевски”, во Скопје.

Селекторот Катерина Милеска за дуелите со Црногорките ги повика следните фудбалерки:

голмани: Мери Васева, Ведрана Комненова;

одбрана: Мила Панева, Слаѓана Ѓорѓиева, Катерина Петкова, Ива Јовановска, Михаела Марковска, Кристина Крстева, Елена Љондевска;

среден ред: Васка Василева, Никица Трендова, Теона Галабовска, Ангела Димчова, Рона Рустеми, Ева Величковска, Ангела Димчова, Рона Рустеми, Ева Величковска, Ана Боризоска;

напад: Меланија Грозданова, Анастасиа Илиевска, Јована Павловска, Емили Митковска, Настасја Накова, Мелиса Димитриоска, Хана Бафтиари. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Дојави за бомби и во 11 училишта во Скопје

Следно

Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ и оваа година ќе го одбележи Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Latest from Blog