Шкупи повторно загуби од Шамрок, ќе игра во плеј-офот за Лигата на конференции

Македонскиот фудбалски шампион Шкупи не успеа да обезбеди пласман во плеј-офот за пласман во Лигата на Европа откако и во реваншот од третото квалификациско коло загуби од Шамрок Роверс, овој пат со

Адеми и Ристовски со Динамо ќе играат во плеј-офот за пласман во ЛШ

Македонските репрезентативци Стефан Ристовски и Аријан Адеми се наоѓаат на два натпревари од пласман во групната фаза во Лигата на шампионите откако нивниот тим Динамо Загреб и во вториот меч славеше против

Македонец го спречи трансферот на Арнаутовиќ во Манчестер јунајтед

Англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед се откажа од ангажирање на играчот на Болоња, Марко Арнаутовиќ под притисок на навивачите, а посебно по мејлот што до клубот го Мајкл Дамевски.
Англиските медиуми пишуваат дека Дамевски

Руска олимписка шампионка го нападна првиот човек на ИОК: Лицемер си, кажи дека сите ние сме виновни

Олимписката шампионка и трикратна светска шампионка во скок во височина, Марија Ласицкене која секогаш зборува без влакна на јазикот, го нападна претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах дека е лицемер

Барселона е очајна, за да ги регистрира новите засилувања мора повторно да ги продава ТВ правата

Амбициозниот план на претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, да потроши 153 милиони евра може да му се одбие од глава бидејќи сега не може да ги регистрира засилувањата за првото коло во

ВИДЕО: Фановите на Јунајтед повторно тераат мајтап со капитенот, не знае на која страна ќе истрчаат играчите

Манчестер јунајтед со пораз од Брајтон (1:2) и тоа пред своите навивачите ја започна новата сезона во Премиер лигата.
Новиот менаџер на Јунајтед, Ерик тен Хаг не успеа во летниот преоден рок да

Шкупи брка два гола негатива против Шамрок Роверс за европска есен

Македонскиот фудбалски шампион Шкупи вечерва (21 часот) на Националната Арена „Тодор Проески“ против Шамрок Роверс ќе брка два гола негатива во реванш натпреварот од третото квалификациско коло за пласман во групната фаза

Македонија на мапата на обложувачката мафија, 55 милиони евра завршиле во земјава

Турската полиција успаси 59 лица во осум града кои биле дел од обложувачка мафија „Тотобо“ чии пипци достигале и до Македонија.
Истрагата на турската полиција и обвинителството траела осум месеци, а весникот „Милијет“

Дурент се однесува како газда на Бруклин, бара да биде избркан тренерот за тој да остане

Кевин Дурент му даде ултиматум на сопственикот на Бруклин нетс, Џо Цаи, да избира меѓу него или тренерот и генералниот менаџер.
Новинарот Шемс Чаранија објави дека Дурент имал средба со Цаи на која

Миовски во тимот на колото во шкотската Премиер лига

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски има одличен старт на сезоната со Абердин, во првите три натпревари за шкотскиот тим постигна три гола, од кои два во Премиер лигата и очекувано беше избран во