Sport - Page 3

Munishi i bindur që Ballkani kualifikohet në finale, ka disa fjalë për Tovërlanin

Nesër (e mërkurë) luhen ndeshjet kthyese në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës. E gjithë vëmendja do të jetë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, me Feronikelin që pret Ballkanin. Në lidhje me këtë takim ka folur trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi. Munishi shprehet i bindur që skuadra e tij do të dal triumfuese

Collina: Juventus-Napoli? Unë jam tifoz me…

Pierluigi Collina, presidenti Komisionit të Arbitrave të FIFA-s, është rrëfyer në 360 gradë në një intervistë të dhënë për Radio 1, duke folur për futboll, finalen e Kupës së Italisë dhe politikë. – Collina, ju argëtoheni herë pas here duke ‘vërshëllyer’ akoma? “Kam arritur të jap kontributin tim në disa ndeshje bamirësire, deri në momentin

Mourinho i transferon falas te Tottenham dy yjet e PSG-së

Tottenhami me në krye Jose Mourinhon janë duke synuar ta forcojnë skuadrën për edicionin e ardhshëm. Dyshja e mbrojtjes tek PSG, Thiago Silva dhe Thomas Munier janë synimet e Mourinhos. PSG ka konfirmuar zyrtarisht se kontratat e tyre nuk do të zgjaten, kështu që të dy janë agjentë të lirë këtë verë. Mourinho beson se

“Rrahmani, njëri prej mbrojtësve më të fortë në Itali”

Selektori i Shqipërisë, Edy Reja e ka lavdëruar mbrojtësin kosovar dhe e ka përgëzuar Napolin për blerjen e tij, duke e konsideruar si njëri prej mbrojtësve më të mirë në Itali.  “Rrahmani është një lojtar i shkëlqyeshëm. Edhe pse ai është ideal kur ekipi luan me tre mbrojtës në qendër, Napoli ka bërë mirë që

Arrihet marrëveshja në parim: Kouassi do të jetë i Bayernit

Bayern Munich e ka fituar garën për transferimin e mbrojtësit Tanguy Kouassi, që do të largohet nga Paris Saint-Germain si lojtar i lirë, raporton Bild. Lojtari 18-vjeçar është paraqitur 13 herë në këtë edicion për skuadrën franceze, duke shënuar tri gola dhe do të jetë lojtar i lirë pas tri javëve të ardhshme. L’Equipe ka

Rashford “detyron” qeverinë britanike të sigurojë ushqim për fëmijët e varfër

Ka mjaftuar një gjest kuptimplotë dhe tepër njerëzor që “pasojat” të jenë të mëdha dhe sidomos nevoja të bëhet në domosdoshmëri. Sulmuesi i Manchester United, Marcus Rashford, u impenjua personalisht për t’i siguruar disa fëmijëve në nevojë më shumë se 2 mijë vakte ushqim. Por, tani ai kërkon që qeveria të jetë më e pranishme

PSG dëshiron të bashkojë vëllezërit Hernandez në kullën Eiffel! Zbulohet superbuxheti

Njëri në qendër të mbrojtjes, tjetri në krah të majtë! PSG është duke menduar seriozisht për të bashkuar dy vëllezërit Lucas dhe Theo Hernandez. Njëri luan te Bayern Munich dhe nuk është aspak i kënaqur me aktivizimet e pakëta, ndërsa tjetri është titullar fiks te Milani dhe ai lojtar tepër i dashur për tifozerinë kuqezi

“Euro 2022” mbahet prej 13 deri më 30 janar në Hungari e Sllovaki

“Euro 2022” mbahet prej 13 deri më 30 janar në Hungari e Sllovaki. Shorti i tërhequr në Vjenë ka caktuar grupet e 32 kombëtareve që marrin pjesë në fazën e fundit të kualifikimeve. Hungaria dhe Sllovakia si nikoqirë, por edhe Spanja dhe Kroacia si finalistë të Evropianit 2020, kualifikohen direkt. Përmes kualifikimeve do të përcaktohen

Konfirmoi largimin nga PSG, Silva drejt kampionatit anglez

Mbrojtësi brazilian, Thiago Silva do të jetë transfer i lirë gjatë merkatos verore. Shumë skuadra tashmë kanë filluar të interesohen për veteranin brazilian. Sipas ‘Daily Express’, skuadra e Everton ka shfaqur interesim për Silvan. Trajneri i Everton, Carlo Ancelotti është shumë i interesuar të punoj përsëri me brazilianin.

Ditë e veçantë në klubin M-Technologie para sfidës së nesërme

Klubi i volejbollit M-Technologie nga Prishtina ka pasur sot një ditë të veçantë para sfidës së nesërme me Skenderajn, e cila do të luhet (13.30) në palestrën e sportit “1 Tetori” në Prishtinë, në kuadër të javës së dytë të play-off-it të Superligës A të Kosovës. “Sot festuam datëlindjen e dy lojtareve te klubit.  Kapitenes