Sport - Page 197

Njihuni me të dashurën e re të Neymarit

Në futboll nuk po kalon një moment aspak të mirë, pasi të dielën pësoi një tjetër dëmtim, që do ta mbajë larg për të paktën një muaj, por braziliani Neymar ka një sukses të jashtëzakonshëm në raport me femrat. Së fundi ylli i PSG-së ka nisur një romancë me modelen 27-vjeçare amerikane, Natalia Barulich, ndërsa

U21/ Shqipëria arrin suksesin e parë në grup në “vëllazëroren” me Kosovën

Ka përfunduar me rezultatin 2-1 takimi mes 21-vjeçarëve të Shqiëprisë dhe moshatarëve të Kosovës në kuadër të eliminatoreve të europianit të kësaj grupmoshe. “Vëllazërorja” u zhvillua në “Elbasan Arena” dhe ka dhuruar një përballje të bukur mes të dyja skuadrave, që krijuan momente shënimi dhe shfaqën dëshirë dhe grintë në fushën e lojës. Emocionet më

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj dy kundërshtarëve të Kosovës

UEFA ka hapur procedura disiplinore kundër Bullgarisë dhe Anglisë, pas ndeshjes kualifikuese për Euro 2020 mes tyre të hënën në Sofje. Anglia e shkatërroi 6:0 Bullgarinë në ndeshjen e Grupit Akualifikues, por ndeshja u prish nga thirrjet raciste të tifozëve bullgarë ndajlojtarëve anglezë, të cilat bënë që ndeshja të ndërpritej dy herë gjatë pjesëssë parë,

Ambasada e Zvicrës në Prishtinë: Kosovës dhe trajnerit Challandes u urojmë shumë suksese të tjera

Ambasada e Zvicrës në Prishtinë i është gëzuar fitores së Kosovës 2:0 kundër Malit të Zi në një ndeshje kualifikuese të hënën në stadiumin Fadil Vokrri, duke i uruar asaj dhe trajnerit të saj zviceran Bernard Challandes suksese të mëtutjeshme. Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqi shënuan nga një herë nëpjesën e parë, duke ia siguruar

Boateng do të largohet nga Bayerni, shkon në Serie A ose La Liga

Qendërmbrojtësi gjerman e preferon transferimin në Itali ose në Spanjë, por atë e do edhe Paris Saint-Germaini në Francë Jerome Boateng dëshiron të largohet nga Bayern Munichu, shkruan Gazeta Express. Qendërmbrojtësigjerman ishte pranë transferimit në Paris Saint-Germain gjatë verës që shkoi,por në fund qëndroi në “Allianz Arena”. Edhepse javëve të fundit është rikthyer në formacionin

Henderson kritikon trajnerin e Bullgarisë: Ai duhet të na kërkojë falje

Jordan Henderson e dëshiron një kërkimfalje nga Krasimir Balakov, pasi trajneri i Bullgarisë tha se tifozët e Kombëtares së tij nuk kishin bërë thirrje raciste gjatë disfatës 6:0 kundër Anglisë mbrëmë dhe i kritikoi tifozët anglezë për “sjelljen e pahijshme”. Përballja e djeshme në Sofje u ndal në dy raste gjatë pjesëssë parë, pasi që