Ди Марија: Време е, финалето на Копа Америка ќе биде мојот последен меч за Аргентина

1 min read

Ѕвездата на Аргентина, Анхел Ди Марија, објави дека финалето на Копа Америка ќе биде неговиот последен натпревар во националниот дрес.

Синоќа, Меси и друштвото стигнаа до финалниот дуел, откако во полуфиналето победија со 2-0 против Канада. Ова е второ последовно финале за Аргентина на Копа Америка.

„Не сум подготвен за мојот последен натпревар за Аргентина, но време е… Што и да се случи во финалето, мислам дека можам да излезам со високо крената глава. Дадов сè од себе“, изјави Ди Марија.

Во финалето, Аргентина ќе се соочи со победникот од второто полуфинале меѓу Колумбија и Уругвај.

Извор: kurir.mk

Претходно

Њујорк Тамс ја тужи вештачката интелигенција

Следно

Во Нови Сад почнува EXIT, најголемиот музички фестивал во регионот

Latest from Blog