Мбапе: Сакавме европска титула, но наидовме на подобар ривал

1 min read

Капитенот на фудбалската репрезентација на Франција, Килијан Мбапе, пред новинарите изјави дека Шпанија заслужено триумфираше.

„Шпанија заслужи да се пласира во финалето. Во мечот не бевме доволно добри. Сакавме да станеме европски шампиони, но најидовме на подобар ривал. Мислам дека добро почнавме, но во продолжението израмнувачкиот гол ни нанесе голема штета. Сега ќе земам малку одмор, па се подготвувам за следната сезона“, изјави Мбапе.

Извор: kurir.mk

Претходно

Шпанија во финале и ќе се бори за четвртата титула на ЕП

Следно

Бајден: НАТО е помоќен од кога било

Latest from Blog