Роналд Куман ќе остане селектор на Холандија и по завршување на ЕП

1 min read

Селекторот на холандската фудбалска репрезентација, Роналд Куман се наоѓа пред продолжување на договорот со Холандската фудбалска федерација.

„Веројатно ќе продолжам да бидам селектор. Мислам дека не можат повеќе да се ослободат од мене“, рече Куман, напоменувајќи дека планира да ја води Холандија и на Светското првенство во 2026 година.

Извор: kurir.mk

Претходно

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

Следно

Дневен хороскоп за среда, 10-ти јули 2024-та

Latest from Blog