(ФОТО+ВИДЕО) Поради пожар, затворен за сообраќај мостот кој води од „Ист гејт“ кон Железничката станица

Од МВР за „360 степени“ велат дека увидот сè уште трае Големи пламени јазици синоќа го зафатиле мостот „Беласица“ во близина на трговскиот центар „Ист Гејт“ кој води кон Железничката станица во

(ФОТО+ВИДЕО) Поради пожар, затворен за сообраќај мостот кој води од „Ист гејт“ кон Железничка станица

Големи пламени јазици синоќа го зафатиле мостот „Беласица“ во близина на Трговскиот центар „Ист Гејт“ кој води кон Железничката станица во Скопје. Фото: 360 степени Пожарот е локализиран, а во моментов мостот

Полагањето на државната матура во неизвесност, ДИЦ продолжува со штрајкот

Давајќи образложение за ваквата одлука, претседателката на Синдикатот на ДИЦ, Емилија Бошковска, кажа дека ниту вчерашната средба која синдикалните претставници ја имаа со вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи не вродила со

Америка за прв пат одобри префрлање запленети руски пари на Украина

Парите се на олигархот Константин Малофејев кои беа запленети минатата година откако американското министерство за правда го обвини дека ги прекршил санкциите против Русија финансирајќи Руси кои промовирале сепаратизам на Крим. Освен

Германија ќе „увезува“ 250.000 Кенијци

Според договорот Германија би требала да прими повеќе професионални, обучени и полуобучени Кенијци, а за тоа Најроби бара олеснување на правилата за миграција што Берлин ги има кон африканста држава. Договорено е

Седницата на Комисијата за европски прашања за законите за коридорите тргна, па застана: Усвоен само дневниот ред – расправата одложена за утре

Пред да биде ставен на гласање и изгласан дневниот ред, процедурално за збор се јавија координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски и неговата заменичка Ели Панова, кои како и на

Од тетовскиот грав до врвот на швајцарската кардиохирургија

Циришката Универзитетска болница неодамна повлече храбар потег. На 1-ви декември 2022 година ја пополни челната позиција на својата прочуена кардиохирургија. Менаџментот за тоа место не донесе некоја меѓународно позната хируршка ѕвезда; го

Пендаровски се сретна со првиот човек на ИНТЕРПОЛ, Ахмед Насер Ал-Раиси

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на ИНТЕРПОЛ и Генерален инспектор во Министерството за внатрешни работи на Обединетите Арапски Емирати, генерал-мајор Ахмед Насер Ал-Раиси. На средбата се разговараше за соработката на