Петти ден од предизборната кампања, кандидатите нудат различни решенија за проблемите на граѓаните

Претставувајќи ги кандидатите за градоначалници на претстојните локални избори, партиите продолжуваат со петтиот ден од предизборната кампања. Кандидатите и лидерите на политичките партии ги промовираат своите програми, нудејќи решенија за проблемите на

Алачки: Берово ќе биде на светската карта на најатрактивни туристички дестинации

Кандидатот за градоначалник на Берово од партијата Интегра, Горан Алачки, презентираше дел од програмата во која, како што истакна, посебен акцент е ставен на туризмот и културата, проекти кои, според него, ќе

Дебата на кандидатите за градски татко на Струмица: Се предлага нов ГУП и дислокација на рудникот „Огражден“

Тројца кандидати ќе се борат за градоначалничката функција во Струмица на претстојните локални избори: Костадин Костадинов од коалицијата предводена од СДСМ, Васе Витанов од Интегра и Жан Дрвошанов од коалицијата која ја

ВИДЕО | Д-р Мехмедовиќ е песимист: Нѐ чека тешка есен со коронавирусот, кампањата и изборите нема да помогнат

Намалувањето на дневните температурите и предизборните собири ќе ја влошат епидемиолошката состојба, смета лекарот Злате Мехмедовиќ, кој е песимист и вели дека нѐ очекува тешка есен и зима со делта-сојот на коронавирусот,

Д-р Мехмедовиќ е песимист: Нѐ чека тешка есен со коронавирусот, кампањата и изборите нема да помогнат

Намалувањето на дневните температурите и предизборните собири ќе ја влошат епидемиолошката состојба, смета лекарот Злате Мехмедовиќ, кој е песимист и вели дека нѐ очекува тешка есен и зима со делта-сојот на коронавирусот,

Маричиќ: Пописот помина во најдобар ред, забелешките се во промили 

Бојкотот не наиде на масовен одзив и добро е што повикувањата на Левица не ја постигнаа целта, сериозно пристапивме на правна анализа за оние кои настапија деструктивно на пописот, ДСЗ ќе направи

ВИДЕО | Заев од Валандово: СДСМ и Костадинов го носат најдоброто, Валандово станува „паметен“ град

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев денеска беше во Општина Валандово. Од градскиот парк, заедно со кандидатот за градоначалник Перо Костадинов, носителот на листата за советници Владимир Марков, кандидатка за советник

Димитров: Од самитот ЕУ – Западен Балкан на регионот му треба јасно ветување за европската иднина

Ние имаме што да кажеме и имаме многу силни аргументи. Реално, редот е на ЕУ да испорача. Во тој контекст од самитот ЕУ – Западен Балкан на регионот му треба јасно ветување

ФООМ со реакција: Ние не сме го финансирале извидничкиот настан Sex Scouts and Rock’n’Roll

Фондацијата Отворено општество – Македонија ги демантира денешните написи кои се појавија во Курир, Република, Нетпрес, Лидер и Плус Инфо, а кои имплицираат дека ФООМ го финансирал извидничкиот настан Sex Scouts and