(ВИДЕО) Нови спорни моменти во надзорот над „Бехтел и Енка“: Фалат клучни документи за 23 експерти 

Анализата на достапната документација покажува дека во договорот за надзор над „Бехтел и Енка“ нема доказ за 23 од вкупно 81 експерт – која фирма од добитничките ги ангажирала. На нивните биографии

Вечерва во 360°: Спорниот надзор над „Бехтел и Енка“ уште поспорен – во договорот фалат клучни документи за 23 експерти

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (20 март 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат Во ова издание: -Откриваме – фалат клучни документи во договорот за надзор

Меџити не е поканет на средбата во Чаир: Носат звучни имиња од естрадата како да ќе прават концерт

Изет Меџити кој ја претставува таканаречената „огнена група“ на ДУИ, денеска изјави дека тој како претседател на чаирскиот огранок на партијата не е поканет на вечерашниот митинг во салата „Шабан Трстена“. Меџити,

Пендаровски го посети Националниот институт за ориентални јазици и цивилизации – ИНАЛКО во Париз

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Париз го посети Националниот институт за ориентални јазици и цивилизации – ИНАЛКО, каде што оствари средба со Жан-Франсоа Хуше, претседател на ИНАЛКО и средба со Фроса Пејоска-Бушеро,

Консултативна средба за предлог-Законот за донирање на вишок на храна во Кабинетот на претседателот

Во Кабинетот на претседателот денеска сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска беше домаќин на консултативна средба за предлог-Законот за донирање на вишок на храна. На средбата присуствуваа министерката за труд и социјална политика,

Утре се замрзнуваат цените на оризот и јајцата, најави Бектеши

Со одлука на Владата ќе се обезбеди и доволно производство од јајцата да останува за потребите на домашниот пазар, односно процентуално ќе се ограничи колку може како производство да излезе надвор од

Драмите што ја завршија 166-годишната историја на Кредит Свис

Како што пред десетина дена беше објавена пропаста на Банката на Силициумската долина, така целата грижа на банкарскиот свет се фокусираше на Кредит Свис. Уште во средата акционери на Саудиската национална банка

Ковачевски: Одговорноста за уставните измени е на сите политички партии, не само декларативно, туку реално

Сметам дека сите политички партии и сите политичари коишто декларативно се за членство во Европската Унија, сега треба да покажат дека се и реално со одлуки, со одлучност и со визија за