Ова се најпребирливите хороскопски знаци, последниот ги изненади сите

Пребирливите хороскопски знаци знаат да бидат многу напорни и тешки. Сепак, ова однесување често доаѓа од внатрешно незадоволство. Овие претставници на хороскопскиот круг секогаш се незадоволни од нешто. Во сè наоѓаат вина

ВИЛАТА НА ЦЕЦА УКРАСЕНА КАКО НИКОГАШ ДО СЕГА: Се славеше раѓањето на третиот внук до зори, ваков гламурозен огномет никој не очекуваше (ВИДЕО)

Богдана и Вељко Ражнатовиќ вчера го добија третиот син Исаиј. Брачниот пар стана побогат за уште еден член од семејството, покрај наследниците Жељко и Крстан, пристигна и Исаиј. Како што обично се

Мерил Стрип ја доби почесната Златна палма на отворањето на Канскиот филмски фестивал

Холивудската ѕвезда Мерил Стрип вечерва ја доби почесната Златна палма на церемонијата на отворањето на 77-от Меѓународен фестивал во Кан, овековечувајќи го нејзиното „неизбришливо место во историјата на кинематографијата“, сопштија организаторите. –

ПОЧИНА НОБЕЛОВКАТА АЛИС МАНРО, МАЈСТОРКА НА КУСАТА ПРОЗА

Нобеловката Алис Манро, канадскиот книжевен џин, која стана една од најценетите современи авторки во светот и една од најпочитуваните писателки на куса проза во историјата, почина на 92 години. Портпаролот на издавачот

OpenAI ja претстави најновата верзија на својот чатбот – ChatGPT-4o

Технолошката компанија OpenAI која разработува компјутерски програми засновани на вештачка интелигенција ја претстави синоќа најновата верзија на својот главен проект – ChatGPT-4o. Kреаторите на оваа програма велат дека вештачката интелигенциа (ВИ) научила

Бојата на облеката која ја носите кажува многу за вас како личност: Црната е симбол за самодоверба, црвената асоцира на ароганција

Моќта на бојата на облеката што се носи е потврдена со истражување коешто открива дека човек е вообичаено „најпривлечен“ за другите, но им изгледа и „најпаметно“ и „најсамоуверено“ во црна облека. Обемното

Сопругот на Хали Бери објави фотографија од актерката на која е целосно гола: „Не требаше да го направам ова…“

Сопругот на славната актерка Хали Бери – Ван Хант, неодамна објави гола фотографија од неа на Инстаграм, каде во прв план е нејзината завидна фигура, попрецизно речено – нејзината „позадина“. Американскиот пејач

НЕМАМ ДЕН РАБОТЕН СТАЖ, КАКО МЛАД БЕШЕ ТЕШКО, НО ДЕНЕС УЖИВАМ ВО ТЕШКОТИЈАТА, ВЕЛИ МАСИН ПРЕД ГОЛЕМАТА ИЗЛОЖБА ВО ДАУТ ПАШИН АМАМ

Сто и педесет дела, од кои 141 слики и цртежи и 9 објекти, содржи изложбата „Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ на Мирослав Масин, еден од најзначајните македонски современи ликовни уметници,