НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Еве што ве очекува во првите денови од месец мај, особено еден знак го очекува љубовна романса

Близнаци  Љубов Следните денови ќе имате бројни шанси за да ги подобрите односите со луѓето околу себе. Со малку поголема отвореност , се ќе излезе на подобро. Ваше е да се потрудите.

КОГА МОЖАМ ЈАС, МОЖЕ СЕКОЈ: Милан Калиниќ се соблече на 52 години, кога ќе видите каков „ѕвер“ со стомачни е ќе ви падне вилицата на под (ФОТО)

Водителот и српски актер Милан Калиниќ од секогаш водел сметка за својот изглед и тело, но сега судејќи по фотографиите кои ги направи позирајќи без маичка на себе – очигледно станал вистински

ХАРИС ЏИНОВИЌ БЕЗ ШЕШИР: На пејачот нема да му биде добро кога ќе дознае како е уловен додека седи во дворот од милионската вила, ова еднаш се случува!

Се чини дека нема вест која не е прогуглана за српскиот пејач Харис Џиновиќ откако тој е во центарот на вниманието по одлуката за развод од поранешната сопруга Мелина. Во напливот на

Харви Вајнштајн примен во болница

Филмскиот продуцент и осуден сексуален престапник Харви Вајнштајн е хоспитализиран. Неговиот адвокат Артур Аидала потврди дека Вајнстин е во болница во Менхетен на тестови. -Изгледа дека му е потребна голема помош, физичка.

Лувр ќе ја истражува можноста за изложување на Мона Лиза во посебна просторија

Претседателката и директорка на музејот Лувр, Лорен де Кар, најави дека познатата слика на Леонардо да Винчи „Мона Лиза“, позната и како „Џоконда“, поради популарноста би можела да биде изложена во посебна

Нетфликс повеќе нема да ја прикажува една од најпопуларните серии, „The Witcher“

Нетфликс го отфрли претстојното продолжение на една од своите најуспешни серии, The Witcher, како дел од новата серија на програмски намалувања. „The Witcher“ ќе заврши со својата петта сезона, пишува Дејли Меил.

Денеска е Св. апостол Аристарх

На своето второ патување апостол Павле за првпат дошол во Солун. Таму останал три недели, проповедувајќи го Христос во еврејската синагога. Меѓу слушателите, што поверувале во Павловите зборови бил и подоцнежниот постојан

„ВО РАЈОТ СО ТЕБЕ“: Георгина Родригез објави фотографии од одморот со Роналдо и децата, кога ќе дознаете каде се и вие ќе посакате да сте им во кожа (ФОТО)

Кристијано и атрактивната Георгина уживаат во одморот, а поубавата половина на Роналдо ја искористи приликата да објави жешка снимка од плажа во која ги покажува своите бујни облини. – Во рајот со

ОВОЈ ЗНАК ВО МАЈ ЌЕ ПЛИВА ВО ПАРИ: Финансиски хороскоп за идниот месец, особено еден знак не треба да брка брза заработка – еве што ве очекува вас!

Финансискиот хороскоп е астро-прогноза која ги толкува аспектите на ѕвездите и планетите на вашето поле за работа и пари… ОВЕН Ова ќе биде многу борбен месец за партнерски односи, а победата не