Алваро Мората се враќа во Серија А

1 min read

Напаѓачот на Атлетико Мадрид и на шпанската репрезентација, Алваро Мората, во следната сезона најверојатно, повторно ќе игра во Серија А.

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо, објави дека напаѓачот на Атлетико е на мета на Милан кој бара замена за Златан Ибрахимовиќ, кој по завршување на сезоната објави дека заминува во пензија.

Медиумите во Италија, одат чекор подалеку и објавија дека агентите на Мората веќе се наоѓаат во Милано, и се очекува во наредните денови да се договори трансферот и Шпанецот повторно да игра во Серија А.

Мората од 2020 до 2022 година го носеше дресот на Јувентус кој е голем ривал Милан, а минатата сезона за Атлетико Мадрид постигна 15 гола.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Курти одби да се сретне со Рама во Приштина, бара одржување на седница на двете влади

Следно

Автобус падна во провалија во Мексико, загинати се 29 патници

Latest from Blog