Алегри за младиот напаѓач на Јувентус: Утре оди на стрижење, па 100 пати ја местеше фризурата (ВИДЕО)

1 min read

Јувентус добро го стартуваше првенството победувајќи со 3-0 на гостувањето кај Удинезе. Масимилијано Алегри зборуваше на прес-конференцијата по победата во Удине, а исто така се занимаваше и со некои конкретни прашања. Почнувајќи со шега за косата на Јилдиз: „Утре ќе ја скрати косата затоа што ја местеше 100 пати, утре ќе ја скрати и ајде да ги направиме работите како што треба“ изјави тренерот на Јувентус.

Алегри, воедно додаде дека Јилдиз има квалитет. Инаку, Јилдиз ги одира последните пет минути од мечот, откако во 85-та влезе на местото на Влаховиќ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бугарската национална телевизија призна постоење на Македонци во Пустец

Следно

Трагедија во Македонска Каменица: 20-годишен мотоциклист го загуби животот по тешка сообраќајка

Latest from Blog