Трагедија во Македонска Каменица: 20-годишен мотоциклист го загуби животот по тешка сообраќајка

1 min read

рекламаНа 20.08.2023 околу 11,40 часот било пријавено дека на ул.„Каменичка“. мотоцикл „хонда“, управуван од И.К.(20) од Македонска Каменица изгубил контрола и излетал од коловозот по што И.К. испаднал од моторот, а моторот удрил во патничко моторно возило „рено лагуна“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(47) од Делчево. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил И.К, кој на пат кон болница починал. Од страна на лекар од итна медицинска помош констатирана е смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициска станица Делчево. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

рекламаПретходно

Алегри за младиот напаѓач на Јувентус: Утре оди на стрижење, па 100 пати ја местеше фризурата (ВИДЕО)

Следно

Шефот на СЗО со предупредување за влијанието на климатските промени

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета