Вечерва во 360°: Еден милион вакцини против ковид-19, вредни 10 милиони долари, одат во ѓубре

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (16 јануари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат

Во ова издание на емисијата:

– Откриваме – еден милион вакцини против ковид-19 ќе завршат како отпад: Пресметавме дека тоа значи оти меѓу 9,1 и 10,3 милиони долари од буџетот одат во ветер;

– Скопје, во моментов, нема проблем со водоснабдувањето, но што ако канцерогениот шестовалентен хром од депонијата кај Југохром, кој веќе го има во околните подземни води, продре до Рашче? Зошто е запрен мониторингот на единствената реална алтернатива – изворот Врело;

– Каков е квалитетот на услугата што ја даваат катните гаражи во главниот град, кои ем се изградени со јавни пари, ем наплаќаат за паркирање;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:20 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Бензема останува во Реал Мадрид

Следно

Велика Британија ја повика Германија да дозволи испраќање тенкови во Украина

Latest from Blog