Оперативен извор во Баликесир бил клучен за лоцирањето на Палевски во Турција

Спасовски пред новинарите ја покажа потврдата од турските власти дека е уапсен првоосомничениот за убиствата на Вања Ѓоревска и Панче Жежовски, како и фотографии од Палевски направени по неговото апсење во Турција.

Љупчо Палевски-Палчо е уапсен во турскиот град Баликесир

Апсењето на Љупчо Палевски-Палчо, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, се случило во турскиот град Баликесир, дознава ,,360 степени”. Како што веќе објавивме, Министерството за внатрешни работи за вечева

Дали Организиран криминал ќе го преземе случајот со Палчо и неговата група?!

Пет лица се во притвор, едно лице е во бегство – ова е досегашниот епилог од истрагата за убиството на малолетната Вања Ѓорчевска, како и убиството на велешкиот фризер, Панче Жежовски. Тие

Кочо Анѓушев ставен на „црната листа“ на САД

Стејт департментот, исто така, означувајќи ги како генерално неподобни, им забранува влез во САД и на сопругата на Анѓушев, Елизабета, и неговите деца, Ангел и Огнен Бизнисменот и поранешен вицепремиер Кочо Анѓушев

Хамас направил милиони кладејќи се дека израелските акции ќе паднат?

Поранешниот секретар на американската СЕК, Роберт Џексон, и експертот за инвестирање на берза, Џошуа Митс, изработија истражување во кое се сомневаат дека трговците кои ставиле пари против израелската берза најверојатно имале информација

(ФОТО) Свеќите пред „Песталоци“ и денеска сведочат за тагата по Вања, оние што не се на погреб оддаваат почит во нејзиното училиште

Од она што на прва можеше утрово да се забележи, наставата во училиштето се одвива редовно. Во дворот на училиштето владее тишина. А, пред самиот влез во училиштето стојат запалени свеќи На

На Харвард ќе се изучува нов предмет – Тејлор Свифт

За пролетниот семестар, професорката по англиски јазик на Харвард, Стефани Бурт, ќе држи предавања на тема „Тејлор Свифт и нејзиниот свет.“ До сега речиси 300 студенти од универзитетот се имаат пријавено за

Средношколците од Македонија се на 61. место по математика, а на 71. по јазична писменост од 81 рангирана држава покажа ПИСА тестот

Од 81 држава, средношколците од Македонија се наоѓаат на 71. место по јазична писменост, на 61. место со знаење по математика и на 68. место во Европа по природни науки соопшти Министерството

Муцунски: Инфомакс не е медиум, туку веб страна, финансирана од државно акционерско друштво, каде монструозниот убиец Љупчо Палевски ширеше омраза и кон мојот татко

„Морам да повторам дека Инфомакс е веб страна, а не медиум, затоа што медиум има етика, основни правила на однесување во голема мера и само регулирани од ваша страна, почит кон одредени