Жителите на Луботен до градоначалникот на Бутел: 10 годишната работа, вие ја завршивте за 1 месец (ВИДЕО)

1 min read

Жителите на Луботен се задоволни од сработеното на градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски. Според нив, досега ниту еден градоначалник не се заинтересирал за жителите од овој дел на општината како Костовски.

„Очекувавме овие патишта да се асфалтираат во рок од 10 години, но вие ги направивте за 1 месец“, рече еден жител на Луботен.

И другите жители изразија благодарност до градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски, за укажаната можност овој дел од општината да се чувствува еднакво во инвестициите со сите други делови.

„Ако продолжите вака да работите, НИКОЈ нема да може да ве замени“, му кажа друг жител на Луботен на градоначалникот Костовски.

Во меѓувреме, на својата официјална веб-страница првиот човек на Бутел, Дарко Костовски денеска напиша дека „Трудот, посветеноста, работата и држењето до дадениот збор не разликуваат од политичките противници!„

Костовски од првиот ден од стапувањето на функцијата почна со работна офанзива со цел да создаде подобри услови за живот во секој дел од општината со која он раководи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Судот во Хаг изрази загриженост за руските закани поврзани со налогот за апсење на Путин

Следно

Евростат: Граѓаните на Луксембург најбогати

Latest from Blog