Заканувачки пораки за експлозии доби Европската комисија

1 min read

На адресата на Европската комисија пристигнале две заканувачки пораки за експлозии на руски јазик, за што била информирана и полицијата во Брисел.

-Во мејлот се наведува дека експлозиите ќе се случат денеска, пишува Bruxelles Times.

Американската амбасада соопшти и дека упатила итно предупредување до граѓаните, од каде се бара да избегнуваат гужви, да се трудат да бидат незабележителни, како и да ги следат локалните медиуми и да се информираат.

Bruxelles Times наведува дека на социјалните мрежи кружат непроверени информации за потенцијален терористички напад на метро линиите 2 и 6 во Брисел.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Папата Франциск: Жените размислуваат поинаку од мажите, тие се ориентирани кон иднината

Следно

Стоилковски: За Ковачевски не се важни пациентите, туку спасот на Груби!

Latest from Blog