Времето денеска: Сончево, кон крајот на денот слаб дожд

1 min read

Во Скопје, времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 16 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а кон крајот на денот во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 14 до 20 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Во Скопје, времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 16 степени.

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. Од недела ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер и ќе има локални врнежи од дожд.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Собраниската седница за реконструкција на Владата продолжува денеска

Следно

Герасимовски: Центар чекори кон енергетска независност

Latest from Blog