Во стомакот на ајкула пронајдени останки на исчезнат Аргентинец

1 min read

БУЕНОС АИРЕС (АА) – Останки од телото на Диего Бариjа, кој исчезна во крајбрежниот град Комдоро Ривадавија во јужна Аргентина, се пронајдени во стомакот на ајкула уловена од рибари, јавува Анадолу.

Полицајката Даниела Милатруз изјави дека идентитетот на Барија бил потврден од неговото семејство врз основа на тетоважата на неговото тело.

Наведе дека рибарите пронашле човечки останки додека ја чистеле ајкулата што ја уловиле во аргентинската провинција Чубут.

Милатруз истакна дека имаат информации дека Бариjа последен пат бил виден на плажа и дека исчезнал по пливање во морето.

Началникот на полицијата во Комодоро Ривадавија, Кристијан Ансалдо, рече дека ќе биде извршен ДНК-тест за официјално да се потврди идентитетот на Бариjа.

Ансалдо рече дека ајкулата била долга околу 1,5 метри.

Вирџинија Бругер, сопругата на Диего Бариjа, потврди дека се пронајдени посмртните останки на нејзиниот сопруг.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

АИМС, софтверот што може да контролира 30.000 лажни онлајн профили

Следно

Столтенберг: Украина ќе стане членка на НАТО, но „во долгорочна перспектива“

Latest from Blog