Во Скопје казнети над 110 возачи, 11 од нив возеле пијани

1 min read

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден во рамки на сообраќајните контроли се изречени вкупно 111 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 55 санкции, шест мерки за возење без возачка дозвола, 11 за возење под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли, најавија денеска од МВР, продолжуваат и во наредните денови.

Апелираат до граѓаните да се почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Српски медиуми: Вучиќ го напушти состанокот во седиштето на партијата, рече дека е подготвен да поднесе оставка

Следно

ЕУ размислува да ги искористи запленетите руски средства за обнова на Украина

Latest from Blog