Видео: Уништена урбана опрема во Општина Бутел

1 min read

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски го осуди вандалскиот чин со кој се уништува урбана опрема.

– Жално е што сè почесто сме сведоци на дивјаштвото врз реквизитите и урбаната опрема која претходно е поставена на местата каде децата и граѓаните најчесто одмараат. Последниот случај е во дворот на ООУ “Ацо Шопов” каде што целосно е уништена урбаната опрема, а оштетен е и летниковецот, објави Костовски.

На овој потег во изминатиот период се вложени над 4.000.000 денари во ново игралиште, нова урбана опрема и ново зеленило.

– Јавно ќе побарам од директорот на основното општинско училиште и до МВР да постапи и најригорозно да го санкционира ваквиот вандалски чин, најави градоначалникот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Мицкоски: Ако сакаме да се придвижиме кон ЕУ, треба оваа власт да замине

Следно

ЗОШТО НЕМА ВЕЌЕ СЕКС ВО ФИЛМОВИТЕ, ПРАША ВО ВЕНЕЦИЈА ГРЧКИОТ ОСКАРОВЕЦ ЈОРГОС ЛАНТИМОС

Latest from Blog