(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Недвижниот имот на Мијалков конфискуван во „Империја“ вреди двојно помалку од првично соопштеното

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 20 февруари 2023 г. на ТВ Алсат

Во оваа епизода:

– 15 милиони евра, а не 30, како што првично соопшти Обвинителството, вреди недвижниот имот на Сашо Мијалков конфискуван во предметот „Империја“: Како дојде до оваа огромна разлика;

– Во потрага по здружението на Бугари „Шемето“ во струшкото село Лабуништа: Има ли ,,Албанци со бугарска самосвест” и колкумина се;

– Како (не) функционираат јавните гаражи во главниот град – нова во серијата теренски стории;

– Нова „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ: Секогаш кога ДУИ се фатени во криминал или им е загрозена власта, ги злоупотребуваат Албанците или се закануваат со војна

Следно

Сменето обвинението против Алек Болдвин: Наместо минимум 5 години, сега може да добие најмногу 18 месеци затвор

Latest from Blog