(ВИДЕО) Маж со нож напаѓал луѓе на метро станица во Брисел, едно лице е потешко повредено

1 min read

Полицијата го уапсила напаѓачот. Очевидци велат дека тој најпрвин со нож нападнал неколку луѓе во метрото, а потоа почнал да напаѓа околу станицата, при што ранил еден млад човек, а неколку луѓе биле полесно повредени

Три лица се повредени, од кои едно потешко, во напад со нож денеска во Брисел на метро станица во близина на европските институции, соопшти белгиската полиција.

Нападот бил извршен на метро станицата „Шуман“, а соработката на неколку полициски служби овозможила брзо апсење на напаѓачот, објави на Твитер градоначалникот Филип Клосе.

Полицијата го уапсила напаѓачот. Очевидци велат дека тој најпрвин со нож нападнал неколку луѓе во метрото, а потоа почнал да напаѓа околу станицата, при што ранил еден млад човек, а неколку луѓе биле полесно повредени.

Засега остануваат непознати мотивите на напаѓачот, јавија белгиските медиуми.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

ТРАГЕДИЈА ГО ПОТРЕСЕ ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ: Се преврте автобус полн со млади фудбалери, има загинати (ФОТО)

Следно

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

Latest from Blog