Вечерва во 360°: Недвижниот имот на Мијалков конфискуван во „Империја“ вреди двојно помалку од првично соопштеното

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (20 февруари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат

Во ова издание:

– Недвижниот имот на Сашо Мијалков конфискуван во предметот „Империја“ вреди 15 милиони евра, а не 30 милиони, како што првично соопшти обвинителството; Ова може дополнително да влијае на довербата на граѓаните во судството и обвинителството – коментираат од „Сите за правично судење“;

– Во струшко Лабуништа го побаравме здружението на Бугари „Шемето“: Кога има Македонци со српска самосвест или Албанци со американска самосвест, не е чудно да има и Албанци со бугарска самосвест – вели претседателот на здружението, Бекир Кадриевски;

– Слика од Скопје 2023: Вработен во подземната гаража „Кресненско востание“ патува со велосипед од куќичката за наплата до влезот за рачно да ги отвора/затвора рампите зашто системот не ги препознава месечните карти;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:20 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

ФЗОСРМ: Почна исплатата на платите на здравствените работници

Следно

Шведската воена разузнавачка служба тврди дека се засилува руската воена закана

Latest from Blog