Вечерва во 360°: На тема „регионална депонија во Свети Николе“ градоначалникот бега како ѓавол од темјан

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (27 февруари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат

Вечерва ќе гледате:

– На капацитет од 2 090 луѓе, во македонските затвори казна издржуваат 111 лица повеќе, а допрва се очекува наплив од прекршители на ковид-протоколите: Дали пробацијата е решение;

– Градоначалникот на Свети Николе, Дејан Владев, не сака регионална депонија во неговата општина: Владата пред одлука да му ги одземе надлежностите за да не пропаднат пари од ЕУ;

– На дел од браните пробива вода што е ризик за околината, предупредува Државниот завод за ревизија; Колку се сериозни ризиците и зошто нема акција од државата;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:20 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Сообраќајот се одвива непречено, по наместа влажни коловози

Следно

Стотици килограми кокаин пронајдени на плажа во Франција

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството