Утревечер дел од улиците во Скопје ќе бидат затворени за сообраќај

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за безбедност на патниот сообраќај утре ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците околу национална арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Таму со почеток во 20.45 часот ќе се одигра меѓународен фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Република Северна Македонија и  Украина.

МВР апелира до сите граѓани да ги почитуваат наредбите кои ќе ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците опфатени со посебниот режим на сообраќај.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Министерството за одбрана на Србија негира дека армијата учествувала во апсењето на косовските полицајци 

Следно

Промовирани книгите „Радио“ и „Неправилен ритам“ на новинарот Љупчо Јолевски во Тетово

Latest from Blog