Турам и официјално потпиша за Интер

1 min read

Откако му истече договорот со бундеслигашот Борусија од Менхенгладбах својата кариера францускиот напаѓач Маркус Турам одлучи да ја продолжи во Италија, потпишувајќи договор со Интер, објави денеска клубот од Милано.

Трансферот на Турам во италијанскиот гигант е мало изненадување, бидејќи се очекуваше тој да му се приклучи на францускиот шампион ПСЖ.

Сепак, Турам на крајот ја одби понудата од парискиот клуб и одлучи да потпише за Интер, кој изминатата сезона играше во финалето на Лигата на шампиони во кое загуби од Манчестер сити.

Интер и следната сезона ќе биде дел од елитното европско клупско натпреварување, откако сезоната во Серија А ја заврши на третото место.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО) Откорнати дрвја во невремето во Скопје, едно падна врз автомобил во движење

Следно

Шмит ги поништи одлуките на Народното собрание на РС и воведе нови измени во Кривичниот законик на БиХ

Latest from Blog

Мицкоски од Новаци: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци доаѓа нова, силна влада која ќе ја врати Македонија на победничките патеки

За мене претставува посебна чест и задоволство што сум денеска на покана на градоначалникот, на општинскиот