ТРЕТО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ 19.6.2023

1 min read

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во среда (21.06.2023 година), ќе се реализира третата фаза од дезинсекцијата на подрачјето на градот Скопје против лаври од комарци, односно:

 

– Авионската дезинсекција (трета фаза) на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се реализира на 21.06.2023 (среда), во раните утрински часови.

– Терестричната дезинсекција (трета фаза) на подрачјето на градот Скопје, против ларви од комарци, ќе се реализира на 21.06.2023 (среда), во текот на денот.

 

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден, кога ќе бидат поволни временските услови, во истиот термин.

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

ИЗВОР: skopje.gov.mk

Претходно

Над 25 000 литри нафта се излеале во водите на Дунав во Србија

Следно

Македонија во нокдаун, Англија одигра моќно полувреме со убедливи 3:0 по 45 минути

Latest from Blog