Македонија во нокдаун, Англија одигра моќно полувреме со убедливи 3:0 по 45 минути

1 min read

Македонија по болниот домашен пораз од Украина, покажа дека не може да се „носи“ со моќната Англија, примајќи три гола во првото полувреме.

Герет Саутгејт не калкулираше и излезе со својот најсилен состав, и тие ја покажаа својата сила во првото полувреме. Хери Кејн во 29. минута од мечот постигна лесен гол по убавата акција на двоецот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд и Лук Шо, за десет минути подоцна, Букајо Сака да постигне прекрасен гол, а во 45. минута од мечот, слабата реакција на целата македонска одбрана дозволи Маркус Рашфорд да постигне гол на својот стадион.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ТРЕТО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ 19.6.2023

Следно

ФМУ за прв пат организира „Creadance Dance: Вечери на класичен и современ танц“ во НОБ

Latest from Blog