ТРАГЕДИЈА: Татко и две деца се удавија во Албанија

1 min read

Трагедија денеска се случи на албанското крајбрежје, во која семејство од Тирана, остана без тројца свои членови, кои се удавија кај познатата плажа Виле-Боштово, кај Каваја.

Лицето идентификувано како Елвис Халилај на 50-годишна возраст и неговите двајца малолетни синови на 13 и 15 години се удавиле додека пливале во морето.

Поморските служби веднаш интервенирале за да ги спасат, но без успех, тројцата починале од силните морски струи.

Помош се обиделе да дадат и затекнатите капачи на плажата, но безуспешно. Телата се предадени на обдукција. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Русија тврди дека Украина планира да нанесе „систематска штета“ на нуклеарната централа „Запорожје“

Следно

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Скопје „се дави“ во ѓубре, решение нема на повидок

Latest from Blog