ТРАГЕДИЈА: Дете падна од 15 кат на облакодер во Тузла

1 min read

Повеќе пријави од граѓани околу 19 часот и 40 минути пристигнале во ЈУ Центар Тузла. Граѓаните пријавиле дека мало дете паднало од стан на 15 кат од зграда.

Во тузланската населба Слатина починало мало дете, потврди за порталот Аваз портпаролката на МУП, Т.К. Аднана Спречиќ.

– Околу 19 часот и 40 минути во ЈУ Центар Тузла пристигнале повеќе поплаки од граѓани, кои пријавиле дека мало дете паднало од стан на 15 кат од зградата. Веднаш по пријавата, на местото на настанот била испратена итната помош, дежурни полицајци од ЈУ Центар и припадници на криминалистичката полиција во Тузла. Докторот на итната помош ја констатирал смртта на детето, изјавила Спречиќ за Аваз.

На местото на настанот се истражители од Одделот за криминалистичка полиција, Одделението за општ криминал и Одделот за криминалистичка полиција во Тузла, како и дежурниот обвинител на Обвинителството ТК, кој е задолжен за увидот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Метеорит падна во Бугарија, граѓаните исплашени од силната експлозија и светлина

Следно

Бунт во затворот во Битола: Запалена ќелија, затворот без струја

Latest from Blog