Тажна вест од Србија: На само 37 години на сон почина фудбалерот Душан Милeнковиќ

1 min read

Српскиот фудбалер Душан Милeнковиќ почина на 37 годишна возраст, потврдија од ФК Дедиње каде што и настапува.

Како што се наведува во соопштението фудбалерот починал на сон.

-Со голема тага ве информираме дека после долга и тешка болест почина нашиот драг Лаки. Душан Милeнковиќ Лаки, еден од основачите на нашиот клуб, „Седмицата“ на теренот остави незаборавен траг во нашиот крај и во срцата на голем број луѓе. Ништо веќе нем да биде исто без него. Последните денови ги помина си своите најблиски и почина во сон. Драг наш Лаки, ти благодариме за сите убави моменти, нека ти е лесна земјата, пишуваат во соопштението од неговиот клуб ФК Дедиње.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Косовец уапсен на скопскиот Аеродром

Следно

Имамот на Каба заплака за време на молитвата за Туркије и Сирија

Latest from Blog