Скопјанец нападнат од улично куче кај Железничка станица

1 min read

Вчера повторно биле пријавени неколку каснувања од улични кучиња во Скопје.

Во 17.10 часот во Полициската станица Аеродром, П.К.(29) од Скопје пријавил дека во близина на Железничката станица во Скопје бил каснат од куче скитник.

Потоа во 18.15 часот во Полициската станица Бит Пазар, А.Б.(28) од Скопје пријавил дека на ул.„Благоја Паровиќ“ бил каснат од куче скитник.

Исто така, во 11.00 часот во Полициската станица Гази Баба, М.М.(57) од Скопје пријавила дека на ул.„Јани Лукровски“ била касната од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Камавинга добива нов договор од Реал Мадрид и „антишеик“ клаузула од милијарда евра

Следно

ПОСЛЕДНАТА СЛИКА НА КЛИМТ ОТКУПЕНА ЗА 108.4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, СТАНА НАЈСКАПО ПРОДАДЕНО ДЕЛО ВО ЕВРОПА

Latest from Blog