Седница на собраниската Комисија за европски прашања

1 min read

Во Собранието на денеска седница ќе одржи Комисијата за европски прашања.

На дневен ред се Предлог-законот за изменување и дополнуваање на Законот за Управата за јавни приходи и Предлог-законот за нуспроизводи од животинско потекло.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Повторно раст на цените на нафтата

Следно

Турските обвинители започнаа истрага против Палудан и Вагенсвелд за палењето на Куранот

Latest from Blog