Се запали возило на брза помош во Куманово, нема повредени лица иако во него имало пациент

1 min read

рекламаВозило на Итната медицинска помош од Куманово се запали на улицата „Тоде Мендол“. Во пожарот нема повредени лица, иако со возилото бил транспортиран пациент од Скопје за Куманово.

– За среќа нема повредени. Возачот и случајните минувачи навреме реагирале, го изнеле пациентот на безбедно и почнале да го гасат чадот од предната страна на возилото, изјави за МИА, директорот на Здравствниот дом, Фарук Алили.

реклама

Итната медицинска помош од Куманово располага со вкупно четири амбулантски возила, сега поради инцидентот остануваат три возила. Алили нагласува дека сите возила се осигурани.

– Имаме и сервисна служба, одговорен на возен парк, ќе почекаме да видиме, изјави Алили.

реклама

Во гаснењето на пожарот интервенирала противпожарна екипа со едно возило.

– Возилото зачадило. Веднаш е повикана Противпожарната единица и пожарот е изгаснат, изјави командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски.

рекламаПретходно

Шестоодделенците ќе стартуваат со помошни материјали, за сите други одделенија учебниците веќе се испорачуваат, велат од МОН

Следно

Serial i vlerësuar nga kritika, Poker Face, shfaqet nga 15 shtatori ekskluzivisht në SkyShowtime

Latest from Blog