Се степале на кејот на Вардар поради домашните миленици

1 min read

Пред два дена се случил инцидент во парк на кејот на реката Вардар.

– На 19.01.2023 околу 21.30 часот во Полициска станица Центар, З.Д.(42) од Скопје пријавила дека околу 16.00 часот во парк на кејот на реката Вардар, во близина на угостителски објект на подрачје на Центар, нејзиниот малолетен син, откако неговиот домашен миленик бил нападнат од друг миленик, бил физички нападнат од сопственикот на миленикот, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Турција ја откажа планираната посета на шведскиот министер за одбрана

Следно

ВИДЕО: Британската полиција го казни премиерот Сунак, прекршил сообраќајно правило

Latest from Blog