СДСМ поднесува законски измени за продолжување на важноста на возачките, сообраќајните и осигурителните полиси

1 min read

Пратеничката група на СДСМ ќе поднесе предлог за законски измени со кои возачките дозволи, сообраќајните дозволи, осигурителните полиси и сообраќајните книшки ќе им биде продолжена важноста.

„Со измени на законите граѓаните и понатаму да може да ги користат на територијата на државата. Возачките се за домашна употреба и мора да важат и понатаму. За овие законски решенија очекуваме поддршка од сите пратенички групи во македонското Собрание“, рекоа од СДСМ

 

Извор: alsat.mk

Претходно

Дубаи првиот град со летачко такси до 2026 година

Следно

Шефот на ОН за човекови права ги осуди акциите на Израел како непропорционални

Latest from Blog